У уторак, 23.10.2018.год. извршена је примопредаја радова на реконструкцији објекта наше установе. Из здравствено хигијенских разлога, у циљу повећања безебдности деце, извршено је уклањање ламперије у објекту и реконструкција 6 тоалета у дечјим боравцима. Објекат је реконструисан средствима Кабинета министра без портфеља задуженог за демографију и популациону политику Славице Ђукић Дејановић и средствима из буџета општине Сврљиг, у оквиру реализације мера популационе политике.

Више информација на страни јавне набавке.

У просторијама Предшколске установе ''Лане'' из Алексинца, у четвртак, 27.09.2018.год. одржан је састанак директора и стручних сарадника предшколских установа из Алексинца, Гаџиног хана, Ражња и Сврљига. Тема састанка била је реализација мера популационе политке које се реализују на територији ове четири општине.

Министар без портфеља у Влади Републике Србије задужен за демографију и популациону политику Славица Ђукић Дејановић потписала је Уговор о суфинансирању мера популационе политике јединица локалне самоуправе у Републици Србији у 2018.год. са председницима општина Сврљиг, Алексинац, Гаџин Хан и Ражањ. Ове четири општине су, заједнички, предложиле мере популационе политике чији укупни трошкови реализације износе 33.973.416,88 рсд., од чега једнице локалне самоуправе укупно обезбеђују 6.794.683,376 рсд., а остатак новца Кабинет Министарства у износу од 27.178.733,504 рсд. Заједничке мере популационе политике односе се на снижавање психолошке цене родитељства, едукацију из области популационе политике, очување и унапређење репродуктивног здравља и усклађивање рада и родитељства. Између осталог, у Предшколској установи ''Полетарац'' биће извршена реконструкција објекта, у циљу стварања еколошки прихватљиве и организационо уређене животне средине која подржава здрав стил живота, у Предшколској установи ''Прва радост'' из Гаџиног Хана биће реализован пројекат побољшања енергетске ефикасности, у Предшколској установи ''Лане'' из Алексинца биће урађена енергетска санација и санација кровне конструкције централног објекта и уведено парно грејање у ОШ ''Вук Караџић'', док ће у Предшколској установи ''Лептирићи'' из Ражња бити извршена реконструкција радова у циљу побољшања енергетске ефикасности.

У среду, 26.09.2018.год. у просторијама Предшколске установе ''Бајка'' у Књажевцу одржан је састанак директора предшколских установа из Пирота, Димитровграда, Сврљига и Књажевца. На састанку су разматране промене у систему предшколског образовања и васпитања (нови програм предшколског образовања и васпитања, нови стандарди установа, стандарди компетенција васпитача). Такође потписани су и меморандуми о сарадњи који се ближе дефинишу облици сарадње између предшколких установа.

Представом ''Краљевска заврзлама'' у просторијама Центра за туризам, културу и спорт обележили смо јубилеј - 40 година од оснивања установе и пола века предшколства на територији општине Сврљиг. Обележавању овог значајног датума присуствовали су многобројни гости - представници предшколских установа из Бољевца, Мајданпека, Књажевца, Сокобање, Пирота, Димитровграда, Беле Паланке, Житорађе, Ражња, Дољевца, Гаџиног Хана, Алексинца, представници Удружења васпитача нишавског округа, Министарства просвете - просветне инспекције, Високе школе за образовање васпитача из Алексинца, локалне самоуправе, локалних институција и установа, пензионери који су свој радни век провели у установи, многобројни родитељи и суграђани.

YouTube видео

У периоду од 6.09.2018.год. до 8.09.2018.год. организовано је студијско путовање у Словенију. Васпитачи и директор су посетили општину Шјентернеј. Срдачну добродошлицу, уз организован пријем, представницима установе пожелели су жупан Радко Лузар и директорица вртића Ана Српчич. У петак, 7.09.2018.год. у присуству председника Републике Словеније Борута Пахора, представника општине Шјетернеј, многобројних родитеља и деце као и представника нашег вртића, отворен је нови, савремен и по свим еколошким стандардима изграђен нови вртић ''Чебелица''. Током боравка у Шјентернеју размењена су искуства васпитача и директора из обеју установа у погледу организације простора, планирања и реализације васпитно образовног рада у Словенији и Србији.

У четвртак, 29.03.2018.год., у просторијама установе организовано је предавање за родитеље на тему ''Дечје самопоштовање''.

О овој теми, коју су родитељи, путем анкете, сами изабрали – односно о значају формирања и начинима подстицања дечјег самопоштовања говорила је Нена Радовановић, просветни саветник у Министарству просвете, науке и технолошког развоја.

Колико је предложена тема, као и начин и приступ предавача био адекватан и занимљив, говори податак да је након предавања, које је почело у 17 часова, отворена дискусија у којој је учествовао већи број заинтересованих родитеља и која је трајала до касних вечерњих часова.

У понедељак 27.08.2018.год. започети су радови на реконструкцији објекта наше установе. Средства су обезбеђена кроз програм суфинансирања мера популационе политике Министра без портфеља задуженог за демографију и популациону политику.

Опширније...

Више информација у документу.

Бројач посета

Данас190