Представом ''Краљевска заврзлама'' у просторијама Центра за туризам, културу и спорт обележили смо јубилеј - 40 година од оснивања установе и пола века предшколства на територији општине Сврљиг. Обележавању овог значајног датума присуствовали су многобројни гости - представници предшколских установа из Бољевца, Мајданпека, Књажевца, Сокобање, Пирота, Димитровграда, Беле Паланке, Житорађе, Ражња, Дољевца, Гаџиног Хана, Алексинца, представници Удружења васпитача нишавског округа, Министарства просвете - просветне инспекције, Високе школе за образовање васпитача из Алексинца, локалне самоуправе, локалних институција и установа, пензионери који су свој радни век провели у установи, многобројни родитељи и суграђани.

YouTube видео

У среду 1.11.2017.год. у средњој васпитној групи коју воде Јасмина Голубовић и Татјана Николић реализована је јесења радионица за родитеље и децу под називом ''Нова мода градом хода''. Заједничким радом родитeља и деце, уз савете и помоћ васпитача израђени су јесењи костими за децу. Завршени костими представљени су током модне ревије која је реализована у посебно креираном простору, у трпезарији вртића. Ревији јесењих костима присуствовали су родитељи и радници установе који су добили специјалне позивнице. Мали манекени су презентовали костиме у ритму музике и са пуно шарма, што је пропраћено бурним аплаузима. Након ревије костими су изложени у холу установе, где могу да их погледају деца и родитељи свих група.

На основу Решења директора дел. бр. 435-05 од 17.05.2017.год. Комисија за пријем деце поднела је извештај о извршеном упису деце у ПУ ''Полетарац'' за радну 2018/2019. год. и и дала предлог за формирање васпитних група

По конурсу за пријем деце у ПУ ''Полетарац'' укупно је примљена 81 пријава.

БОДОВНА ЛИСТА

пријављене деце на конкурс за смештај детета у групе целодневног боравка за радну 2018/2019.год.

Извештај комисије

У циљу боље сарадње и интензивнијег укључивања родитеља у живот и рад установе, средња васпитна група коју воде васпитачи Јасмина Голубовић и Татјана Николић добила је позив од родитеља да посети винарију ''Статус'' породице Јовић у оближњем селу Малча.

Како би планиране активности биле добро реализоване, у припреми и реализацији укључили су се и родитељи пружајући помоћ и подршку читавој акцији.

Посета је обухватила бербу грожђа, обилазак винског подрума а деца су била у прилици да се упознају са производима који се добијају од грожђа, процесом добијања вина и начинима чувања вина.

Велико задовољство деци је представљао обилазак шумице (која је саставни део комплекса) и кућице од дрвених буради у којој живи добра ''винска вила''.

Посета је приведена крају обиласком ресторана који се налази у склопу винарије где су се деца на практичан начин упознала са правилима постављања стола као и правилима понашања за столом. Након ручка у ресторану деца су напустила винарију препуна утисака, богатија за једно ново искуство, за нова знања и вештине која су овим путем усвојила.

У четвртак, 29.03.2018.год., у просторијама установе организовано је предавање за родитеље на тему ''Дечје самопоштовање''.

О овој теми, коју су родитељи, путем анкете, сами изабрали – односно о значају формирања и начинима подстицања дечјег самопоштовања говорила је Нена Радовановић, просветни саветник у Министарству просвете, науке и технолошког развоја.

Колико је предложена тема, као и начин и приступ предавача био адекватан и занимљив, говори податак да је након предавања, које је почело у 17 часова, отворена дискусија у којој је учествовао већи број заинтересованих родитеља и која је трајала до касних вечерњих часова.

Основни принципи сарадње са породицом заснивају се на неговању партнерских односа, уважавању личности и улоге родитеља, њихових идеја и широкој понуди разних могућности за укључивање у реализацију васпитно-образовног рада.

Једна од предлога родитеља из средње васпитне групе био је посета сеоском газдинству. У оквиру теме ''Згоде и незгоде у сеоском дворишту'' 1.11.2017.год. деца су са васпитачима посетила сеоско газдинство породице Стевановић у селу Црнољевица. Упознала су се са лепотама живота на селу, уживала су посматрајући домаће животиње, упознала се са начином исхране и користима које имамо од домаћих животиња.

Више информација у документу.

На радост и одушевљење деце, у извођењу ЛС ''Пепино'' из Ниша, у уторак, 31.10.2017.год. реализована је позоришна представа ''Бела бајка''.

Опширније...

Припадници Ватрогасне службе из Сврљига несебично су поделили свој дан, Дан ватрогасаца, 7. новембар са децом из вртића. У заједничком дружењу показали су деци своју опрему и камион, подсетили васпитаче како се користи противпожарни апарат и које су дужности при евентуалном пожару.

Овом приликом остварена је сарадња са локалном заједницом и родитељем ватрогасцем, Игором Милановићем и његовим колегама. Посета је оставила велики утисак код деце која су се ватрогасцима поклонила цртеже.

У уторак, 31.10.2017.год. у организацији Полицијске станице Сврљиг, Дома здравља, Центра за социјални рад и ПУ ''Полетарац'' реализовано је предавање за родитеље на тему заштите од насиља у породици и заштите од насиља, злостављања и занемаривања у установама образовања. О овој теми говорили су Зоран Вранић, инспектор крииналистичке полиције, Јелена Ђорђевић, дипломирани психолог, директор Центра за социјални рад, Мирослава Здравковић, доктор педијатар Дома Здравља, Јелена Ранђеловић, васпитач-координатор тима за заштиту од дискирминације, насиља, злостављања и занемаривања у ПУ ''Полетарац'' и Дејан Милетић, директор ПУ ''Полетарац'' Сврљиг.

Бројач посета

Данас43